Maske Teli

Gösterim: 3201

Kanalsız Maske Teli,

Tek Telli Maske Teli ve Burun Klipsi,

Çift Telli Maske Teli ve Burun Klipsi 5mm,

Çift Telli Maske Teli ve Burun Klipsi 8mm

  

Maskeler için özel olarak üretilen maske teli kullanıcının burun formuna rahatlıkla bükülebilir. Burun klipsi oldukça yumuşaktır.

Maske teli maskelere kolay monte edilebilir.

Tek kullanımlık maske teli kolay bükülebilir.

Yüze uyumludur. Maske teli oldukça verimli kullanılmaktadır.

Makaralı ürünlerimiz otomatik paketleme, bağlama makinalarında ve maske üreticilerine uygun olarak tasarlanmıştır. Her türlü renk, boyut, uzunluk vb. özelliklerde müşterilerin taleplerine uygun üretim yapılmaktadı

Maske Teli, Tek kullanımlık maske teli, Burun klipsi, Medikal maske bağlama ipi, Hijyenik maske ipi

BİLGİLENDİRME:

Çift Telli Burun Maske Teli Ürününümüzün Kullanılan Alanlarınıdan Biri Olan Yüz Maskesi Üretimi için faydalı bilgiler.

TIBBI MASKE NEDİR?

N95 maskeler sis, duman, toz, virüs ve bakteri gibi kirleticileri diğer maskelere göre daha yüksek oranda koruma sağlıyor. Pek çok iş güvenliği malzeme ve ekipmanı satılan yerlerde ve medikal malzeme satan bayilerden satın alınabiliyor. N95 ismine sahip pek çok maske filtrasyon özelliği yüksek olması ve solunumun kolay yapılması özelliğiyle tercih ediliyor.

Telli telsiz maske ne kadar korur?

Telsiz maskelerin kullanımda birçok zorluk ortaya çıkmaktadır.

Maskenin yüze tutunmasının sağlayan maske teli yoksa maske aşağıya inerek üst tarafta açıklık oluşmasına neden olmaktadır.

Maske teli olmayan maskeler koruyucu özelliğini kaybederek hastalığın bulaşmasına sebep olabilirler.

Maske teli olan maskeler burnun üzerinde iyi bir kapanmayı sağlamakla birlikte maskeyi yukarı çekerek yan tarafında oluşabilecek boşlukları da engeller.

Maske teli olmayan maskelere tekstil maskeler denilirken standardı karşılayan maskelerde mutlaka maske teli olması şartının bulunması istenmektedir

TIBBI MASKE CORONA VİRÜSÜNDEN KORUR MU?

 Virüslerin boyutları 3 mikron ebatlarındadır. Bundan ötürü normal özellikteki tıbbı ağız ve burun maskeleri herhangi bir hastalıktan ya da virüsten tam anlamıyla koruma sağlamıyor olsa da hastalık yaşayan kimselerin bu maskeleri takıyor olması virüslerin bulaşmasını önemli oranda Sıradan maskelerin virüslere karşı koruma olasılığı yüzde 30 olarak belirtiliyor.

 Cerrahi özelliği olan maskelerde dahi korunma olasılığı ancak yüzde 70'e ulaşıyor. Sağlık çalışanlarının kullandığı ağız ve burun maskeleri önerilmektedir. Virüse karşı koruma özelliği olan maskelerin özel filtreleri bulunmaktadır ve bu maskeler özel gözlüklerle kullanılmalıdır.

 Korona virüse karşı korunmak için cerrahi maskelerin alınması tavsiye edilmektedir.

 Kaynak. Milliyet.com